GDPR

Základní škola a Mateřská škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
JMÉNO: HESLO:

04.04.2019 13:31 Štafetový pohár 2019
Dne 3. 4. 2019 se uskutečnilo okresní kolo ve Štafetovém poháru. Do okresního kola se přihlásilo sedm základních škol – rekordní účast. Ráno nás přivítalo sluníčko, které se během dne schovalo za mraky. Teplota se měnila a vítr začal nepříjemně pofukovat, ale na závodnicích to nebylo vůbec znát. Po organizačním úvodu se všechny školy rozcvičily. Ve vzduchu bylo cítit mírné napětí, protože se někteří závodníci zúčastnili atletických závodů poprvé.

Všichni si vyzkoušeli předávku se štafetovým kolíkem na atletickém ovále. Vše mohlo začít, neboť časoměřiči byli na svých místech, rozhodčí připraveni na předávkových územích a závodníci na startovní čáře. Vše připraveno a odstartováno.

Nejprve vyběhlo na svůj štafetový závod družstvo 8 x 100m (1. - 3. ročník). Po tomto  doběhu se připravovalo družstvo 8 x 100m (4. - 5. ročník). Na všechny ještě čekala smíšená štafeta A, B - 8 x 200m (složená z těch předešlých). Všechny časy se sčítaly.

Jako doplňkovou disciplínu jsme zvolili hod medicinbalem. Z naší školy si v této disciplíně nejlépe vedl Jonáš Hruška (tř. 5. A), který obsadil první místo ve své kategorii. Nejrychlejší a vítěznou školou byla ZŠ Nádražní 5. Druhé místo obsadila ZŠ a MŠ Pustiměř. Bronzový stupínek získala naše škola ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole. Nepopulární čtvrté místo obsadila ZŠ Slavkov u Brna, Tyršova. Páté místo vybojovala ZŠ Komenského Slavkov u Brna. Šesté místo obsadila ZŠ Rousínov. Sedmé místo vybojovala ZŠ Vyškov, Purkyňova. Všem zúčastněným gratulujeme za sympatické a nadšené závodění.

Štafeta, která dopomohla k tak krásnému výsledku byla složena z: Lucie Kozilková, Karel Pechmann (tř. 4. A), Jonáš Hruška, Nicolas Zdeněk Zeman, Barbora Hrozová (všichni tř. 5. A), Thomas Korolkov, Daniela Řiháková, Karin Tutková, Zuzana Orálková (všichni ze třídy 5. B), Barbora Janochová (tř. 4. B), Tadeáš Kopřiva (tř. 3. B), Vít Piták (tř. 3. B), Ondřej Adamík, Jakub Nezdařil, Sofie Menoušková, Natálie Čuprová (všichni 3. A), Adéla Sedláková (tř. 1. A), Michal Hrabovský (tř. 1. A) a Natálie Adamcová (tř. 2. A).