24.05.2018 12:19 Přebor Jihomoravského kraje v atletice – mladší žactvo
V Hodoníně byla zahájena soutěž družstev Přeboru JMK, sk. B. Výprava směřovala k Hodonínu s přáním, aby přestalo pršet, což se naplnilo. Obě družstva zahájila soutěž na medailových pozicích, což je vzhledem k dalšímu kolu soutěže (14. 6. 2018 v Břeclavi) povzbudivé, první tři družstva si po dvou kolech soutěže zajistí postup na finále Mistrovství Jižní Moravy, které se koná 20. září v Břeclavi.

Družstvo AHA Vyškov mladších žáků
Pořadí družstev mladších žáků na 1. kole Přeboru JMK,sk. B, 17.5.2018 v Břeclavi:
1. místo - Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 92 bodů
2. místo - Atletický klub Hodonín, z. s. - 64
3. místo - TJ Lokomotiva Břeclav - 30
4. místo - AC Čejkovice - 8
Vynikající výkon družstva doprovázely skvělé výkony jednotlivců:
Štafeta 4 x 60 m ml. žáci:
1. místo - AHA Vyškov (Sebastian Felix DRLÍK, Tomáš PLEVA, Kryštof VINTERA, Matouš ČERNÝ), 34,31 s.
Běh na 800 m, ml. žáci:
2. místo - Vojtěch PECHMANN, 2:43,06 min.
Hod oštěpem, 500 g., ml. žáci:
2. místo - Sebastian DRLÍK, 25,60 m
Vrh koulí 3 kg, ml. žáci:
3. místo - Sebastian DRLÍK, 7,55 m
6. místo - Patrik ŠÁŠEK, 6,74 m
Běh na 60 m, ml. žáci:
5. místo - David RŮŽIČKA, 9,08 s. (v rozběhu 9,32 s.)
Blahopřejeme družstvu k vítězství a k předvedeným výkonům. Bodovalo v každé disciplíně prvních 6 atletů, bodové zisky se takto hromadí velice těžce. V případě chlapců AHA Vyškov se tento ukazatel podařilo v Hodoníně beze zbytku naplnit. Žáci naší školy, kteří se zúčastnili závodů: Vojtěch Pechmann, David Růžička, Lukáš Sűser, Patrik Šášek, David Šmíd.
Družstvo AHA Vyškov mladších žákyň

Pořadí družstev mladších žákyň na 1. kole Přeboru JMK,sk. B, 17.5.2018 v Břeclavi:
1. místo - TJ Lokomotiva Břeclav, 108 bodů
2. místo - Atletický klub Hodonín, z. s., 46
3. místo - Atletický klub AHA Vyškov, z. s., 43
4. místo - AC Čejkovice - 0
U děvčat "Ahaček" se naprosto vytratily běžkyně, prostě nejsou. Bodový zisk na tratích 60 m až 800 m rovná se 0. Absolutorium zaslouží opory družstva, které hromadily cenné body:
Hod oštěpem, 400 g ml. žákyně:
4. místo - Veronika ORȦLKOVÁ, 20,79 m
Skok vysoký, ml. žákyně:
6. místo - Kateřina BÉBAROVÁ, 1,21 m
Vrh koulí, 2 kg, ml. žákyně:
2. místo - Veronika ORÁLKOVÁ, 8,20 m
5. místo - Elena ŠARKȌZIOVÁ, 6,89 m
6. místo - Karolína PŘIBYLOVÁ, 6,69 m
Štafeta 4 x 60 m, ml. žákyně:
5. místo - AHA Vyškov (Daniela ŘIHÁKOVÁ, Tereza RAČANSKÁ, Veronika ORÁLKOVÁ, Adéla DEKANOVÁ), 39,31 s.
Blahopřejeme děvčatům k bronzové příčce a přejeme hodně štěstí při 2. kole soutěže 14. 6. 2018 v Břeclavi. Žákyně naší školy, které se zúčastnily závodů: Elena Jakubcová, Lucie Křetínská, Karolína Přibylová, Sabina Slezáková, Elena Šarkȍziová, Kateřina Bébarová, Veronika Matzová, Veronika Orálková, Patricie Veselá, Daniela Řiháková, Alžběta Suchomelová. Kompletní výsledky najdete na: