23.04.2018 10:56 Okresní kolo ve volejbale starších žáků a žákyň
Dne 17. 4. 2018 se uskutečnilo na naší škole okresní kolo ve volejbalu starších žáků (ročník 6.– 9). Historicky se přihlásilo nejvíce škol a to v počtu deseti. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin. My si vylosovali druhou skupinu zároveň s Gymnáziem Vyškov, ZŠ Komenského Slavkov, ZŠ Morávkova a ZŠ Ivanovice.

První zápas jsme sehráli s Gymnáziem Vyškov. První set jsme jasně vyhráli, ale ve druhém to zaskřípalo a těsně jsme ho prohráli. Pak nás celý turnaj pronásledoval tento scénář. První set výhra, ale druhý prohra. Vše se zamotalo, protože soupeři kromě ZŠ Komenského Slavkov (všechny zápasy vyhráli) měli stejný výsledek. Jeden vyhraný set a druhý prohraný. Došlo poprvé v historii na přepočítání vyhraných a prohraných míčů a jejich podíl.
Škoda, že nám utekl boj o třetí a čtvrté místo o jeden prohraný míč, ale dělené páté místo, není také k zahození. Všechny hráče, kteří nastoupili do hry musím pochválit, protože odvedli pořádný kus volejbalové dřiny. Složení družstva: Filip Rozehnal, Štěpán Šmíd, Vojtěch Olejníček, Adam Zlatník, Matěj Mikulík (všichni třída 9. A), Antonín Vrána (třída 7.B), a Adam Konšel(8.A) Následující den 18.4.2018 se hrál turnaj žákyň, který jsme po předchozích loňských a předloňských smolných výsledcích chtěli vyhrát. Děvčata dle papírových předpokladů na to určitě měla, ale mnohdy stačí prohraný set, přijde nervozita a vítězství se se může rozplynout. Turnaj se hrál systémem každý s každým, tj. každý hrál 6 zápasů (7. družstev). Děvčata byla výborně takticky a technicky připravena. Scénář z minulých let děvčata nepřipustila a všechny soupeře porazila bez ztráty setu, mnohdy rozdílem třídy. Takto suverénní vítězství nebylo v okresních kolech za posledních deset let k vidění. Děvčata si zaslouží obrovskou pochvalu nejen za předvedenou hru, ale i sportovní a slušné chování k soupeřkám a dodržování taktických pokynů. Kladem turnaje bylo i zapojení mladších hráček, např. z 6.A, což je příslibem do dalších let. V základní sestavě nás reprezentovali Nina Rozehnalová (jako kapitánka), Veronika Sabová (drtila soupeřky perfektním podáním) a Iva Janásová (všechny z 9.A). Ze 7. A nás výborně reprezentovali Tereza Mikulíková, Barbora Žaludová a Eliška Olejníčková. Jako střídající hráli Silvie Hanulíková (7.A), Michaela Zdražilová a Lucie Křetínská ( 6.A). Ve čtvrtek 26.4.2018 nás čeká krajský přebor v Brně. Při troše štěstí bychom i zde chtěli uhrát pěkný výsledek, i když konkurence bude obrovská. Držíme děvčatům v kraji palce a ještě jednou děkujeme za předvedenou hru. Gratulujeme !!!