GDPR

Základní škola a Mateřská škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
JMÉNO: HESLO:

16.04.2018 10:47 OVOV – Okresní kolo 2018
Dne 27. 3. 2018 se uskutečnilo Okresní kolo v OVOV (ODZNAK VŠESTRANOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ). Naše škola vyslala čtyři závodníky do tohoto okresního kola, které se pořádalo v Bučovicích. OVOV je všestranná soutěž, která nahrazuje atletický desetiboj. Záštitu nad okresním kolem měla Šárka Kašpárková bronzová medailistka v trojskoku z olympijských her v Atlantě (rok 1996).

Soutěžilo se v těchto disciplínách -  hod medicinbalem, skok přes švihadlo (2 min.), kliky (2 min.), lehy – sedy (2 min.), driblování (2 min.), nebo plavání (2 min.), trojskok (tři žabáky za sebou). Velice náročné, když tyto disciplíny musí závodníci absolvovat během jednoho dopoledne.

Za naší školu soutěžili: Jindřich Osolsobě (třida 8. A), který ve své kategorii zvítězil a slavil postup do krajského kola. Alžběta Suchomelová (třída 5. A), která obsadila druhé místo ve své kategorii a také postoupila do krajského kola. Vojtěch Pechmann (třída 6. A) získal nádherné třetí místo ve své kategorii, ale postup do kraje se nekonal. Daniela Řiháková (třída 4. B), která získala nepopulární čtvrté místo a také nepostoupila do kraje. Všem zúčastněným gratulujeme.