12.03.2018 12:44 Okresní kola v basketbalu 2018
Dne 7. 3. 2018 se uskutečnilo okresní kolo v basketbalu starších žáků 8. a 9. tříd na naší horké, domácí půdě. Do okresního kola bylo přihlášeno šest základních škol. Celý turnaj byl rozdělen do dvou hracích skupin, ve kterých se hrálo každý s každým. Naše družstvo složeno z basketbalových hvězd školy hrálo s nasazením a srdcem, ale bohužel chybělo i toho štěstíčka. Dvě výhry v turnaji nás odsunulo na bramborovou pozici. Čtvrté místo v okrese je velmi pěkné.

Složení družstva: Matěj Mikulík, Štěpán Šmíd (nejlepší hráč), Adam Zlatník, Vojtěch Olejníček, Aleš Fiala, Matěj Oršel, Filip Rozehnal (všichni z 9. A), Adam Konšel (z tř. 8. A) a Jindřich Osolsobě (z tř. 8. A).

V pátek 9. 3. 2018 se opět na naší škole  konalo OK v košíkové starších děvčat 8. a 9. tříd.  V prvním zápase jsme jistě v poměru 42 : 0 porazili ZŠ Rousínov a v druhém 26 : 12 ZŠ Tyršova.  Poslední zápas bylo v podstatě finále, protože zde hrály neporažené týmy.  Proti  ZŠ Nádražní 5, které měla v sestavě 3 - 4 basketbalistky jsme ještě v poločase vedli o 2 body.  Bohužel v závěru   nám soupeř utekl a prohrály jsme 20 : 14. Děvčata podala výborný výkon a měla na to postoupit do krajského kola, chybělo nám jen trochu štěstí při hodech a možná i více zkušeností v takto vypjatých zápasech. Naší nejlepší hráčkou byla Michaela Gregušová, kterou  zdatně podporovaly  spolužačky z 9. třídy (Kristýna Jabůrková, Iva Janásová, Anna  Kalincová a Nina Rozehnalová) a  ze 7. třídy Tereza Mikulíková.  Děvčata z 8.. A (Veronika Konšelová a Michaela Paludová) se do hry  dostala méně, ale načerpala  zkušenosti, které možná zúročí v příštím roce.  Všem děvčatům gratulujeme ke krásnému druhému místu v okrese.
Gratulujeme !!!