06.03.2018 13:55 Ohlédnutí za projektem Edison
Jedinečná zkušenost, zajímavé životní příběhy, překvapivá vyprávění, nově navázaná přátelství - to vše a ještě mnohem víc zůstalo v našich myslích. Žáci i pedagogové vzpomínají na jedinečný projekt.

Jedinečná zkušenost, zajímavé životní příběhy a překvapivá vyprávění, dech beroucí prezentace a obrázky ze zemí, kam se jen tak nepodíváte, kulturní zvyklosti národů opačného konce světa, ale také neobyčejné setkání a zjištění, že rodná hrouda není jediným místem, kde lze najít nezapomenutelné přátelství. Mezinárodní projekt Edison na ZŠ a MŠ Vyškov Letní pole v každém ohledu zapůsobil.
Naprosto neuvěřitelný, jedinečný a neopakovatelný týden prožili v minulých dnech žáci ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole. Naše škola, která se jako jediná v okolí zapojila do projektu Edison, hostila skupinu mezinárodních lektorů ze světových univerzit – z Indonésie, Hongkongu, Indie, Turecka a z Ukrajiny. Cílem tohoto projektu bylo navázat přátelské vztahy se studenty ze vzdálených exotických zemí, rozšířit si představu o životě za hranicemi Evropy a přiblížit našim žákům kulturní odlišnosti různých národů světa. Nezanedbatelným prvkem byla i komunikace pouze v anglickém jazyce. Projekt sklidil nečekaný úspěch u žáků, kteří si přítomnost zahraničních studentů velmi užívali, ale kladného hodnocení se dostalo i nám od našich stážistů. Přátelská atmosféra během celého týdenního pobytu zpříjemnila našim žákům hodiny netradiční výuky a napomohla rozšířit obzory za hranice školních lavic.

Pozitivní reakce celého projektu nejlépe dokreslují slova samotných žáků:
„Tenhle týden byl úžasný. Projekt Edison hodnotím za nejlepší, protože jsme mohli poznat lidi ze světa a zdokonalit svou angličtinu. Lektoři byli neuvěřitelně milí, vstřícní a přátelští. Škoda, že musí odjet tak brzy. Bude se mi stýskat.“ prozradil Štěpán, zatímco Filip doplnil: „Hrozně se mi to líbilo. Byla to parádní zkušenost. Asi nejvíc jsem se naučil, že je důležité mluvit a nepřemýšlet nad chybami, které jsem udělal ve větě. Je jedno, jak dlouho se učíte, důležité je mluvit. Ten projekt byl opravdu bezva.“ Daniela ještě dodává: „Tento projekt byl absolutně skvělý. Moc se mi líbilo ukázat lektorům, jak se bruslí. Poprvé viděli led a bavilo mě jim pomáhat se aspoň udržet na bruslích. Užili jsme si velkou legraci a bavili se přitom v angličtině! Skvělý!“
Obrovské dík patří i rodičům našich žáků, kteří se ochotně zapojili do projektu a našim stážistům nabídli ubytování, za což jim škola touto cestou velmi děkuje. Bez aktivní spolupráce s rodinami by nemohl být tento projekt zrealizován.
Nezměrné nadšení dětí, spokojenost a podpora rodičů nám potvrzuje, že o takové aktivity je zájem, a proto se budeme nadále snažit, aby tento projekt na ZŠ a MŠ Letní pole nebyl projektem posledním.

napsala Mgr. Zuzana Hýblová