04.12.2017 11:13 Mistrovství ČR v přespolním běhu 2017
Dlouho očekávané Mistrovství ČR v přespolním běhu hostili v obci Dlouhoňovice. Pořadatelé, na čele s výraznými osobnostmi sportovního a společenského života, dokázali, že to atletické srdíčko, které v rozhlase zřetelně tepalo vždy těsně před startem každé kategorie, bylo to hlavní, co provázelo celý šampionát.

"Srdíčkem" uspořádaný šampionát určitě nesmazatelně vstoupil do bohaté historie disciplíny, která má v atletice své velmi mimořádné postavení. Na straně druhé, i sedm set nejlepších běžců Česka předvedlo výkony a nasazení, které mělo to srdíčko na pravém místě, takže se vše sešlo a výsledkem byla podívaná, jak se sluší a patří. Tratě mistrovského závodu byly travnaté, mírně zvlněné a vydatně podmáčené. To byl signál k tomu, nepodcenit situaci a volit především obutí, které přenese energii odrazu běžce beze zbytku do pohybu vpřed, pokud možno směrem k cíli...! Tam však byla cesta velmi těžká, kvalitní soupeři, těžký terén a také čerstvý vítr při teplotě 5°C byly protivníci, se kterými se měli šanci úspěšně popasovat opravdoví mistři svého oboru.  Zastoupení měla i naše škola v podání Jindřicha Osolsobě žáka třídy 8. A. Jindra si vedl na výbornou, když ve velké konkurenci doběhl na překrásném 16. Místě.

Výsledky :
Mladší žáci, 2 km, 89 startujících dokončilo závod:
16. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 7:34 min.

Veliká gratulace!!!