20.11.2017 11:49 Okrsková kola ve florbalu 2017
Ve úterý 14.11. 2017 se konalo okrskové kolo ve florbale starších žákyň na ZŠ v Drnovicích. Turnaj se hrál systémem dvou skupin a naše děvčata po přesvědčivých výkonech ve skupině postoupila ze skupiny do rozhodujícího zápasu tzv. baráže o postup do okresního kola proti družstvu Podomí.

Zápas se vyvíjel pro naše družstvo velmi dobře a brzy jsme vedli 5:1 a vypadalo to že je rozhodnuto. Možná menší koncentrace nebo více štěstí družstva Podomí, (my jsme nastřelovali tyčky brány soupeře a oni trefovali bránu) způsobilo, že těsně před koncem bylo srovnáno 5:5. Naštěstí máme v družstvu naši nejlepší střelkyni A. Kalincovou z 9.A a ta po samostatném úniku dala vítězný gól 35 sekund před koncem zápasu a tento výsledek jsme již udrželi a postoupili do okresního kola, které se hraje 23.11.2017 v Rousínově. Děvčatům gratulujeme k dosaženému postupu a držíme palce v okresním kole. Přejeme co nejlepší výsledek, i když je jasné, že prosadit se v konkurenci účastnic republikového finále (ZŠ Nádražní a ZŠ Rousínov- 2015 a 2016), bude již velmi těžké. V týmu nás dále reprezentovali N. Rozehnalová, I. Janásová, M. Gregušová, K. Fedorková (všechny 9.A), A. Cibulková, V Konšelová (8.A), Erdenebayar Khuslensolongo (7.B), E. Olejníčková a T. Mikulíková (7.A) Následující den dne 15. 11. 2017 se družstvo starších žáků (8. - 9. ročníku) pokusilo zopakovat úspěch děvčat na ZŠ Purkyňova. Bohužel se nám vstup do turnaje nepovedl a hned první dva zápasy jsme smolně prohráli ze ZŠ Nádražní 5 a ZŠ Ivanovice. Čekal nás třetí závěrečný zápas, který jsme vyhráli nad ZŠ Pustiměř v poměru 7 : 1. Družstvo složeno z M. Mikulíka (tř. 9. A) – nejproduktivnější hráč, M. Oršela (tř. 9. A), M. Čejky (tř. 9. A), A. Zlatníka ,V. Olejníčka Š. Šmída, F. Rozehnala a P. Nohejl (všichni tř. 9. A), Dále nás reprezentovali F. Fojtík, A. Konšel, D. Novotný (všichni tř. 8. A) Družstvo obsadilo páté místo v Okrskovém kole. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a příkladné sportovní chování našich žáků!!!