GDPR

Základní škola a Mateřská škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
JMÉNO: HESLO:

29.09.2017 12:22 Finále Jihomoravského kraje mladšího žactva v atletice 2017
Druhé největší město jižní Moravy - Znojmo, hostilo mistrovskou soutěž družstev mladších žáků. Tam postoupilo i družstvo mladých atletů - Rysáčků, jako vítězové základní skupiny "C" Přeboru Jihomoravského kraje. Cesta do Znojma se nesla ve znamení naděje, že boj o medaile je reálný, nicméně boj o první dvě postupová místa byl asi mimo možnosti týmu, který nebyl v plné síle. O to větší byla radost, když po sečtení všech bodů všech disciplín zazněl verdikt, že Mistrem Jihomoravského kraje v družstvech mladších žáků je tým Atletického klubu AHA Vyškov, z. s. - BLAHOPŘEJEME!

Startovní pole bylo bohaté a kvalitní, soutěž se odehrávala odpoledne ve všední den, za chmurného počasí, program nabíral poměrně velké zpoždění. Pro mladé atlety (ale i trenéry) byl bezesporu velkým zážitkem také fakt, že znojemští pořadatelé na stadionu rozsvítili kvalitní osvětlení, které dalo soutěži bonus, který je v dětské atletice nevídaný. Pořadatelé určitě zaslouží za tento moment velké ocenění.

Žáci, kteří reprezentovali naši školu: Lukáš Süsser, David Śmíd, Patrik Śášek, Daniel Gryc, Lukáš Němec, Jindřich Osolsobě, Vojtěch Pechmann a Sebastian Drlík.
Pořadí Mistrovství Jihomoravského kraje družstev mladších žáků:

Na bodech pro družstvo se podíleli:
Vrh koulí 3 kg ml. žáci:
5. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 8,67 m
Běh na 60 m ml. žáci:
1. místo - Daniel GRYC, (v rozběhu 8,15 s., ve finále pořadí určeno, časy nezměřeny)
8. místo - Lukáš NĚMEC, 8,87 s.
Skok daleký ml. žáci:
2. místo - Daniel GRYC, 4,54 m
Běh na 800 m ml. žáci:
3. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 2:38,93 min.
6. místo - Vojtěch PECHMANN, 2:43,79 min.
Běh na 150 m ml. žáci:
3. místo - Daniel GRYC, 20,41 s.
Hod oštěpem 500 g ml. žáci:
7. místo - Sebastian DRLÍK, 20,39 m

1. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. (zástupce kapitána: Jindřich OSOLSOBĚ) - 167 bodů