02.06.2017 14:13 Sportovní den 2017
Sportovní den se nesl ve znamení vynikajících sportovních výkonů, dobré nálady a slunného počasí. Atletické disciplíny i míčové hry zdolávali žáci 4. -9. tříd naší ZŠ spolu s dětmi z partnerské školy ze Slovenských Michalovců.

Mezi třídami jde o velice prestižní sportovní akci, kde žáci po celé dopoledne plní různé sportovní disciplíny, jako jsou: skákání v pytli, házení raketkou na cíl, štafeta 10 x 200m, hod na koš, překážková dráha, skok daleký a letos jsme zařadili novinku přenášení vody v plastovém kelímku přes různé krkolomné nástrahy.

Sportovní den byl rozdělen na tři kategorie (první a nejmladší kategorií byl čtvrtý a pátý ročník, druhá kategorie byly šesté a sedmá třída a nejstarší kategorií byla osmá a deváté třídy). Mimo soutěž, z důvodu brzkého odjezdu, jsme zapojili naší spolupracující a spřátelenou školu ze Slovenska z Michalovců. Abychom nejen prověřili žáky v plnění netradičních disciplín, tak zařazujeme do Sportovního dne i míčovou hru. Jedná se o turnaj ve vybíjené. Na vítěze čeká sladké potěšení v podobě výborného dortu a diplomu, který si každá třída pověsí na nástěnku. Cílem je nejen si zasportovat, ale hlavně se pobavit a spolupracovat s ostatními spolužáky při plnění různorodých sportovních aktivit. Vše se podařilo na výbornou a tímto všechny žáky, kteří se zúčastnili a sportovali chválíme.

Výsledky:
V kategorii 4. a 5. třídy:
1) místo  5. A
2) místo  4. A

V kategorii 6. a 7. tříd:
1. místo 7. A
2. místo 6. A
3. místo  6. B

V kategorii 8. a 9. tříd:
1. místo 9. A
2. místo 8. A