23.05.2017 13:15 Pohár rozhlasu 2017
Dne 16.5 a 18. 5. 2017 se uskutečnil na stadionu ve Vyškově Pohár rozhlasu mladšího a staršího žactva. Za naší školu závodila čtyři družstva – mladších a starších žáků. Po ránu u mladších žáků byla vidět malinká nervozita, protože nám onemocněla veliká opora družstva Daniel Gryc.

Museli jsme tedy vymyslet alternativu a najít náhradníky za něj. Vše se podařilo a zastoupili ho Patrik Krištof a Lukáš Süsser ze třídy 5. A. Družstvo makalo na plné obrátka a celkově skončilo na bramborovém (čtvrtém) místě v okrese. Mezi nejlepší závodníky patřili: Filip Fojtík – 5. místo v okrese na 60m. Překvapením a velkou pochvalu má Dominik Novák, který skočil do výšky 140 cm (obsadil 7.místo v okrese). Jindřich Osolsobě na trati 1000m doběhl na krásném 2. místě a Vojtěch Pechmann na stejné trati dokončil na 5. místě v okrese. Ve skoku do dálky Kryštof Vintera obsadil patnácté místo. Štafeta 4 x 60m skončila na třetím místě ve složení Lukáš Němec, Kryštof Vintera, Václav Hanulík a Filip Fojtík. Družstvo mladších žákyň zůstalo za svým očekáváním a výsledek byl trošku zklamáním. Družstvo skončilo na devátém místě z patnácti škol. Mezi nejlepší závodnice patřily: Veronika Konšelová, která skočila ve skoku do výšky na sedmém místě a v dálce ji o dva centimetry uniklo třetí místo. V hodu kriketovým míčkem obsadila druhé místo Eliška Olejníčková a dvanácté místo Barbora Žaludová. Na trati 600m byla Michaela Paludová na pěkném osmém místě a Helena Trgalová na čtrnáctém místě. Štafeta 4 x 60m ve složení Eliška Olejníčková, Barbora Źaludová, Michaela Paludová a Veronika Konšelová obsadila třetí místo. Dále nás reprezentovaly: Magda Kolaříková, Krystýna Kolísková, Sára Kalousková, Anna Balúchová a Aneta Cibulková. Družstvu starších žáků unikla bronzová medaile pouze o bod, to znamená, že stačilo umístění jednoho závodníka v pořadí výš a byla to medaile. Nejvíce bodů pro družstvo získali: v běhu na 60 m Z. Cupák 7. místo a J. Tutko 10. místo. Ve výšce skončil Š. Šmíd výkonem 160 cm čtvrtý. V kouli byl D. Nohel na 5. místě a v dálce Š. Šmíd obsadil 9. místo. V běhu na 1500m D. Nohel 4. místo a. J. Trněný 10 místo. Štafeta ve složení Šmíd, Cupák, Tutko a Nohel skončila čtvrtá. Starší děvčata zopakovala úspěch z loňského roku a získala nádherné 2. místo ve velice silné konkurenci. Nejhodnotnější výkony předvedla A. Kalincová 3 a 4 místo ve výšce a dálce, N. Rozehnalová 4 a 6 místo výška a dálka, K. Štofková 2. místo v kouli, T. Hríbiková 2. místo na 800 m. Štafeta ve složení Gregušová, Kalincová, Rozehnalová a Štofková skončila na 7. místě. Gratulujeme a držíme palce do dalších atletických závodů!!!