GDPR

Základní škola a Mateřská škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
JMÉNO: HESLO:

02.05.2017 13:25 Okresní kola ve volejbalu 2017
Dne 25. a 26. 4. 2017 se na naší škole konala okresní kola ve volejbalu chlapců a dívek. Oba týmy byly složeny z výborných hráčů a oba týmy šly do boje s tím, že chtějí vyhrát.

Děvčata šla do soutěže s vysokým cílem - poprvé vyhrát OK ve volejbale za celou historii školy. Většinou jsme končili poslední roky na 2.-3. místě. Do turnaje se přihlásilo 8. týmů. V základní skupině děvčata prohrála jen s pozdějším vítězem ZŠ Nádražní 5, který má celý tým složen jen ze závodních hráček. V rozhodujícím třetím setu jsme prohráli 16:14 a to jsme již měli mečbol, protože jsme vedli 14:3 a podávali. Štěstí bohužel stálo při soupeři, ale tak to  ve sportu někdy bývá. Po druhém místě v základní skupině jsme se chystali na poslední zápas o bronzovou medaili. Zápas byl velmi vyrovnaný a opět jsme nešťastně prohráli, i když jsme měli setbol a oba sety prohráli rozdílem dvou bodů až v prodlužení setů. Zklamání bylo veliké, především proto, že jsme měli nejkvalitnější tým za posledních deset let. K nejlepším hráčkám patřila Nina Rozehnalová, Iva Janásová, Veronika Sabová (všechny 8. A), Eliška Olejníčková, Barbora Žaludová, Tereza Mikulíková (všechny 6. A) a Kristýna Štofková (9. A). Dále nás reprezentovala T. Hríbiková, L. Hanulíková a L. Londinová z devátých tříd. Všechna děvčata si zaslouží ocenění za předvedený výkon a nasazení pro hru. Děkujeme děvčatům  za vzornou reprezentaci školy a těšíme se na příští ročník, kdy by to snad konečně mohlo vyjít, protože jádro týmu tvoří většinou žákyně nižších ročníků.
Druhý den 26. 4. 2017 se odehrálo okresní kolo chlapců. Družstvo bylo složeno z toho nejlepšího co ve škole máme. Věděli jsme, že pro nás bude turnaj hodně těžký. První zápas jsme smolně podlehli nasazenému družstvu ze ZŠ Morávkova. Bitva to byla veliká, protože jsme dorovnali jeden prohraný set, ale už nám nezbila síla na zkrácený a rozhodující set. Druhý zápas byl snadný, protože jsme hladce porazili družstvo z Gymnázia Vyškov. Rozhodující zápas o možnost bojovat o celkové třetí místo se nám nepovedla. Družstvo ze ZŠ Ivanovice mělo podobnou taktiku a styl hry jako my, ale stálo při nich neuvěřitelné štěstí. Nakonec jsme skončili na celkovém pátém místě v okrese. Hráči: Filip Rozehnal (kapitán), Štěpán Šmíd, Vojtěch Olejníček, Matěj Mikulík (všichni 8. A), David Nohel, Ondřej Studničný (oba 9. A), David Horáček a Pavel Vláčil (oba z 9. B).