27.03.2017 12:40 Okresní kolo recitační soutěže
Ve dnech 21. a 22. března proběhlo na Majáku SVČ ve Vyškově okresní kolo recitační soutěže. Tato soutěž je rozdělena podle věku do 4 kategorií. Naši školu v každé z těchto kategorií reprezentovaly 2 žákyně, které se ve školním kole umístily na prvních dvou místech.

V 1. kategorii soutěžila Justinka Trefilíková ze třídy 2. A. a Terezka Chladilová z 3. A. Účastnicemi 2. kategorie byly děvčátka ze třídy 4. A., Monička Žujová a Barborka Ševčíková. Zúčastnily se také žákyně z 2. stupně. Ve 3. kategorii byly soutěžícími Eliška Olejníčková z 6. A a Magda Kolaříková z 6. B. V nejstarší 4. kategorii naši školu reprezentovaly žákyně ze třídy 8. A – Ninka Rozehnalová a Natálka Jakubcová.

Recitační klání byla zahájena v 8, 30 hod. úvodní řečí organizátorky soutěže paní Bc. Veroniky Osičkové. Po představení poroty následovala vystoupení jednotlivých recitátorů. V průběhu těchto dvou dní zazněly nejrůznější básně a úryvky z próz, které převažovaly především v kategorii starších žáků. Všichni recitátoři byli vzorně připraveni, proto měla porota při hodnocení těžkou práci. Posuzovala se nejen kvalita textu, ale především jeho přednes, srozumitelnost, práce s hlasem a mnoho dalšího.
V letošním roce byla nejvíce oceněna Terezka Chladilová, která od poroty obdržela čestné uznání. Ostatní děvčata se bohužel neumístila. Avšak i přesto byla opravdu šikovná, překvapila mě nejen skvělou pamětí, ale především osobitým projevem. A přeci jen – není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.  Pevně věřím, že i přestože ani jedna z děvčat nebyla oceněna umístěním a postupem do krajského kola, byla to pro ně cenná zkušenost a inspirace do příštího školního roku.
Moc děkuji všem děvčátkům za účast, za výbornou reprezentaci školy i za to, že zvítězila nad trémou. Mgr. Tereza Bařinová