12.10.2009 13:09 Mapování přírody Moravského krasu
V letošním školním roce byl na ZŠ Vyškov Letní pole zahájen projekt Zvyšování přírodovědné gramotnosti žáků, spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Díky tomuto projektu mohli žáci osmých tříd strávit dva dny v Josefovském údolí v ekologickém volnočasovém centru Švýcárna a mapovat okolní přírodu. Počasí nám přálo a tak jsme mohli provést mapování dřevin i bylin Josefovského údolí. Při svých výletech jsme našli rovněž řadu pobytových znamení obratlovců i bezobratlých, podle kterých jsme zjistili i složení místní fauny. K nejzajímavějším úkolům patřil výzkum výskytu netopýrů a vápenců v jeskyni Jáchymka a zaznamenávání nočních zvuků lesa. Před odjezdem jsme samozřejmě navštívili i nedalekou jeskyni Býčí skála. Získané materiály budeme ve škole v rámci přírodovědného kroužku dále zpracovávat. Příští školní rok provedeme mapování znovu a porovnáme výsledky obou let.