16.11.2016 16:01 Projekt Hasík
I ve školním roce 2016 / 2017 jsme se zapojili do projektu HZS Hasík – Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Jak už z názvu vyplývá, tento projekt je zaměřený na vzdělávání dětí základních škol.

Program je realizován příslušníky HZS a skládá se ze dvou částí. První část je tvořena základními poznatky a je určena žákům 2. ročníku. Cílem této části je, vytvořit u dětí respekt z ohně. Děti se například hravou formou naučí, co je to „zlý oheň“ a „dobrý oheň“, jak hasiči vypadají a jak si mohou přivolat pomoc. Část druhá je doplněna již o náročnější tematiku a je určena žákům 6. ročníku. V této části si žáci rozšíří své dosavadní znalosti a naučí se základy první pomoci při popáleninách. Dozví se, jak funguje bezplatná telefonní linka tísňového volání a jak to probíhá, když hasiči vyjíždějí k zásahu.
V průběhu výuky byla vytvořena přátelská atmosféra. Příslušníci HZS s dětmi neustále komunikovali a zapojovali je do různých scének. Pro děti byla výuka zajímavá a poučná. Teorie byla vždy podpořena názornou ukázkou a scénkou, což všechny žáky zaujalo. Velký ohlas mělo také zhlédnutí požáru na krátkém záznamu, který natočil velitel zásahu na své přilbě při hašení ohně. Dozvěděli jsme se, jak můžeme mimořádným událostem předcházet, jaké jsou základní principy ochrany a jak se chovat v případě vzniku mimořádné události.
Cílem celého projektu je předat dětem důležité informace o nebezpečných situacích, se kterými se mohou setkat v běžném životě.  Všichni se již těšíme na další návštěvu HZS, kterou očekáváme v polovině měsíce prosince.