11.11.2016 08:18 Návštěva Českého červeného kříže
Ve čtvrtek 10. 11. 2016 navštívili naší školu záchranáři z Českého červeného kříže z oblastního spolku Blansko. Program na téma první pomoc, který si připravili pro pátý a osmý ročník měl dvě části- teoretickou a praktickou.

Nejprve proběhla teoretická část, kde jsme si zopakovali základy první pomoci na nejčastějších úrazech, které se nám mohou kdekoliv přihodit. Připomněli jsme si známá telefonní čísla, na která můžeme volat, když jsme v obtížných situacích. Naučili jsme se důležité a doporučené postupy, které mohou zachránit lidský života, je – li ohrožen. Po zodpovězení všech dotazů, jsme se přemístili do tělocvičny, kde začala praktická část programu. Pro žáky byla připravena tři stanoviště. Na jednom jsme si ukázali, jak ošetřit a zafixovat končetiny při různých, i komplikovaných zlomeninách a vše co je s tímto problémem spojeno. Další stanoviště bylo fyzicky velice náročné, protože se zde žáci učili kardiopulmonální resuscitaci, která se zpravidla provádí při zjištění známek zástavy oběhu – postižený nereaguje na bolestivý podnět, nedýchá. Rozpumpovat hrudník umělé panně zvané „Anča“, bylo pro některé velice fyzicky náročné. Na posledním stanovišti se ošetřovali nejrůznější krvavá poranění a různé obvazové techniky.
Tímto bych chtěl poděkovat všem zúčastněným záchranářům z Českého červeného kříže z oblastního spolku Blansko za profesionální přístup a velice zajímavý a poučný program. Mgr. J. Němeček