06.10.2016 15:26 Vyškovské Rio de Janeiro aneb olympiáda MŠ na Letním poli
Naše budoucí olympijské naděje nepodceňují přípravu a začaly s tréninkem již nyní. Olympiádu nanečisto si vyzkoušely děti z vyškovských mateřských škol v úterý 4. 10. 2016. ZŠ a MŠ Vyškov Letní pole ve spolupráci s AK AHA Vyškov pořádala již 4. ročník této významné sportovní události.

Akce rozvíjí skutečnou olympijskou myšlenku a sportovního ducha už u těch nejmenších, proto není opomenut žádný detail – zapálení olympijského ohně sportovci školy, přehlídka zúčastněných mateřských škol, dostatek organizátorů, zdravé občerstvení, kulturní program a samozřejmě medaile a odměny. Objednávka počasí sice nedopadla dobře, ale déšť neodradil ani sportovce ani pořadatele.
O vysoké úrovni olympiády svědčí i tradičně velký zájem školek. Paní učitelky zaslouží pochvalu za aktivní podporu sportovního ducha již u dětí v předškolním věku. Tentokrát nastoupilo do sportovního klání 8 mateřských škol – MŠ Opatovice, MŠ Rychtářov, MŠ Sochorova, MŠ Palánek, MŠ Hraničky, MŠ Puškinova, MŠ Havlíčkova a domácí MŠ Letní pole. Šestičlenná družstva byla složená ze tří chlapců a tří děvčat. Olympioniků bylo tedy celkem 48.
Skvělou závodní atmosféru završilo slavnostní vyhlášení tří nejlepších družstev. Třetí místo obsadila MŠ Opatovice, druhou příčku vybojovala MŠ Hraničky a zlatou medaili si odnesla MŠ Havlíčkova. Odměny a medaile za super výkony však získaly všechny děti a spokojený pocit provázel i celý závěr akce.
Zvláštní poděkování patří řediteli závodu Jiřímu Němečkovi, který věnoval mnoho času bezchybné přípravě a zároveň je nejlepším sportovním příkladem začínajícím atletům.

Fotografie naleznete zde: http://www.zsletnipole.cz/?fotogalerie=133