13.09.2016 17:33 Vynikající úspěch Vaška Hanulíka (VI.A)
Od pondělí 5. 9. do 7. 9. 2016 se Brno zaplnilo mladými atletickými talenty ze čtrnácti států Evropy. Probíhaly zde na Evropské atletické hry mládeže (EKAG 2016). Těchto prestižních závodů se zúčastnil žák naší třídy VI.A - Vašek Hanulík.

Celkem přibližně tisíc pět set účastníků předvádělo vynikající festival výkonů. Všem vévodil nový světový rekord na 60m Dominika Illovszkého z Maďarska, který tuto trať prolétl v čase 6,89s, když v rozběhu s nedovolenou podporou větru běžel dokonce 6,78s. Závěrečnou tečku udělali sprinteři z Kolína, když ve štafetě 4x60m vytvořili nový český rekord časem 27,30s.

Náš žák Vašek Hanulík  (VI.A) předváděl vynikající výkony. Už v pondělí nastoupil Vašek ve skoku do dálky, bohužel účast ve finále v dálce mu unikla o pouhé 2 cm. V úterý si to vynahradil, hned ráno se probojoval do finále A v běhu na 60m s třetím nejlepším časem, a odpoledne pak hodem kriketovým míčem 45.23m si zajistil druhé finále.

Finálové disciplíny přišly na řadu ve středu. Vašek nezklamal! Ve finále v běhu na 60m doběhl do cíle na třetím místě, a jako nejlepší Čech si užíval slávu, když přebíral překrásnou bronzovou medaili. Po finále v hodu míčkem si slavnostní pochod zopakoval, protože hodem 47.07m si zapsal osobák i třetí místo v Evropě, znovu jako nejlepší Čech. Vašek je borec! Super!

K vynikajícímu úspěchu gratulujeme nejen Vaškovi, ale též Orel Jednotě Vyškov, kterou Vašek reprezentuje.

Další fotografii z uvedené akce naleznete zde: http://www.zsletnipole.cz/download/1473781257.jpg

.