08.09.2016 17:48 Atletický mítink Vyškovská míle a Běh naděje 2016
Na tradičním, již 14. ročníku atletického mítinku Vyškovská míle, se běhalo, skákalo a házelo i kladivem. Pořadatelé z Atletického klubu AHA Vyškov, z. s. od rána napjatě sledovali počasí, které vysílalo první signály své horší, neatletické, podoby. Naštěstí zůstalo jen u signálů a ve skutečnosti bylo počasí v úterních odpoledních hodinách k atletům vstřícné, ukrutné souboje, zejména na běžecké dráze, strhly diváky, takže nakonec i atmosféra závodu byla velmi potěšující.

Závodníci se představili v běžeckých disciplínách 14. ročníku Vyškovské míle, dále v 64. ročníku Velké ceny města Vyškova ve skoku vysokém a 2. ročníku hodu kladivem. Žáci naší školy, kteří se závodů zúčastnili:
Skok vysoký
3. místo – Anna Kalincová výkonem 146 cm (AK Blansko Dvorská)
200m – přípravka dívky
5. místo – Daniela Říháková výkonem 39.76 s (AHA Vyškov)
300m – atletická přípravka – chlapci
1. místo – Kryštof Vintera výkonem 47. 80 s (AHA Vyškov)
ml. žáci 800 m
3. místo – Jindřich Osolsobě výkonem 2:36.48s (AHA Vyškov)
6. místo – Filip Fojtík výkonem  2: 58.00s (AHA Vyškov)
Celou akci provázely náborové disciplíny Atletiky pro děti, vystřídalo se početné pole dětí, věnovali se jim trenéři atletických přípravek a atletické školky.
Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem startujícím za účast a předvedené výkony.
Tradiční humanitární akce Běh naděje jako součást Atletického mítinku Vyškovská míle se setkal ve Vyškově s odezvou u 116 účastníků. Všem, kteří přispěli do veřejné sbírky Běhů naděje částkou 5150,- Kč.
Pořadatelé děkují touto cestou všem, kteří tuto humanitární akci ve Vyškově podpořili.
Podrobné informace o Běhu naděje v ČR najdete na:
Kompletní výsledky jsou na www.atletika.cz