08.06.2016 12:43 Postup pro obě družstva AHA Vyškov, kluci jsou Přeborníky JMK
Výsledek, který jsme si přáli a který stojí za pozornost. Ne vždy se takové dílo podaří. Družstva starších žákyň a starších žáků AHA Vyškov, pod vedením vedoucí trenérky Magdy Hajzlerové, v úzké spolupráci s dalšími trenéry, dokázala dotáhnout do úspěšného konce své již v mnoha případech společné letité atletické působení.

V silné konkurenci družstev Jihomoravského kraje obě družstva AHA Vyškov dosáhla na medailová umístění, což znamená i postup do Semifinále MČR družstev = Mistrovství Moravy a Slezska družstev staršího žactva - BLAHOPŘEJEME!
Družstvo starších žákyň (kapitánka Lada Fialová): Úžasný souboj s AC Moravskou Slavií Brno o třetí postupovou příčku nakonec lépe zvládlo družstvo vyškovaček. Družstvo nastoupilo v nejsilnější možné sestavě a odvedlo v pěkném až záludně slunečném počasí maximum.  Na vyškovské půdě sice zamíchalo kartami silné družstvo JAC Brno, na postup již však nedosáhlo. Nejvíce bodů ze ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole pro družstvo získala Lada Fialová celkem 15 bodů.
Pořadí družstev na 3. kole ve Vyškově:
1. TJ Lokomotiva Břeclav - 155 bodů
2. JAC Brno - 154,5
3. AHA Vyškov - 135,5
4. AC Moravská Slavia Brno - 121
5. AK Hodonín - 115
6. TJ Jiskra Otrokovice - 52
7. AK Kyjov - 50
8. AC Čejkovice - 35
9. VSK Univerzita Brno - 15

Na medailová umístění dosáhly tyto atletky AHA Vyškov:
Hod kladivem 3 kg:
3. místo - Lada FIALOVÁ, 27,47 m

... slova uznání patří všem členkám družstva, která společně absolvovala své hraniční úsilí na cestě za třetí příčkou, vždyť nasbíraly úctyhodných 135,5 bodů (bodovalo 14 vyškovaček)!!!

Konečná tabulka KP JMK 2016 starších žákyň vypadá následovně (postupují první tři družstva):
1. TJ Lokomotiva Břeclav - 24 hlavních bodů, 408,5 pomocných bodů
2. Atletický klub Hodonín, z. s. - 23/385
3. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 21/382
4. AC Moravská Slavia Brno - 19/356,5
5. JAC Brno - 15/286,5
6. TJ Jiskra Otrokovice - 14/212
7. Atletický klub Kyjov - 10/173
8. AC Čejkovice - 5/87,5
9. VSK Univerzita Brno - 4/65

Družstvo starších žáků (kapitán Jiří Osolsobě)
"Jaký pán, takový krám", zní lidové rčení - platí to i v případě družstva starších žáků. Jestliže jeho kapitán dosáhl na MČR ve vícebojích výkonu, který v místních luzích a hájích těžko někdy někdo zopakuje, tak i družstvo starších žáků dosáhlo stěží opakovatelné "jízdy" v Přeboru Jihomoravského kraje. Úctyhodný výsledek, založený na skvělých výkonech individualit podpořený výbornými výkony dalších bojovníků tohoto skvělého družstva. Atleti - starší žáci AHA Vyškov, se stali Přeborníky JMK zcela zaslouženě, vždyť během tří kol nenašli přemožitele! Nejvíce bodů ze ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole pro družstvo získali: Jiří Osolsobě 33 bodů, Štěpán Šmíd 18 bodů, David Nohel 13 bodů, Ondřej Bittner 6 bodů, David Horáček 5 bodů, Zdeněk Cupák 3 body, Matěj Mikulík 3 body, Daniel Šebela 2 body, Filip Rozehnal 2 body, Jozef Tutko 1 bod.

Pořadí družstev ve třetím kole ve Vyškově:
1. AHA Vyškov - 212 bodů
2. AC Moravská Slavia Brno - 153
3. TJ Lokomotiva Břeclav - 122,5
4. BYAC Brno - 102,5
5. TJ Jiskra Otrokovice - 66
6. AC Čejkovice - 59
7. AK Kyjov - 48
8. TJ Znojmo - 32
9. AK Hodonín - 12

Na medailová umístění dosáhli tito atleti AHA Vyškov:
Hod kladivem 4 kg:
1. místo - Jiří OSOLSOBĚ, 47,87 m

Vrh koulí 4 kg:
1. místo - Jiří OSOLSOBĚ, 15,34 m

Běh na 100 m př.:
3. místo - Štěpán ŠMÍD, 16,86 s.

Štafeta 4 x 60 m:
3. místo - AHA Vyškov (Ondřej BITNER, Tomáš HUJŇÁK, Mojmír ŠAFRÁNEK a Filip MISAŘ), 30,92 s.
Bodování :

... o skvělém výsledku hovoří i fakt, že bodovalo hned 19 mladých vyškovských atletů.

Konečná tabulka KP JMK 2016 starších žáků vypadá následovně (postupují první tři družstva):
1. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 27 hlavních bodů, 626 pomocných bodů
2. AC Moravská Slavia Brno - 24/444
3. TJ Lokomotiva Břeclav - 21/338
4. TJ Jiskra Otrokovice - 16/205,5
5. BYAC Brno - 15/242
6. AC Čejkovice - 13/174
7. Atletický klub Kyjov - 10/116
8. TJ Znojmo, z. s. - 6/85,5
9. Atletický klub Hodonín, z. s. - 3/29

Poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě a vlastní prezentaci obou družstev, od mravenčí práce vedoucí trenérky Sps atletika Magdy Hajzlerové, která sestavila a vedla obě družstva, přes trenéry, kteří se podíleli a podílí na v mnoha případech již letité cestě za atletickými dovednostmi svých svěřenců, trenéry hostujících atletek a atletů, až po ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole, kde vedení školy a trenér, učitel a garant SpS Jiří Němeček výrazně podpořili tohle kolektivní snažení všech zainteresovaných. Vydařený atletický mítink se šťastným koncem, organizovali desítky pořadatelů, rozhodčích a technického personálu, lidí, kteří jsou atletice oddáni a patří jim také velké poděkování za odvedenou práci.Velice potěšili rodiče a blízcí dětí, diváci, kteří přišli atletky a atlety povzbudit při jejich mnohdy hraničním úsilí, v obou případech ústícím v kolektivní úspěch. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. také děkuje rodičům dětí za dělnou spolupráci s klubem, kde jejich děti atleticky působí. Závěrečnému zaslouženému focení obou postupujících vyškovských družstev předcházelo předání věcné ceny, jako ocenění skvělého vystoupení na MČR ve vícebojích, místostarostou města Vyškov panem Karlem Jurkou, Vicemistrovi ČR Jiřímu Osolsobě. Článek zpracoval Jiří Hajzler + Jiří Němeček

Kompletní výsledky najdete na www.atletika.cz