20.05.2016 10:51 2. kolo soutěže družstev st. žactva v Břeclavi
Druhý povinný závod sportovních skupin a napínavý souboj v soutěžích družstev staršího žactva se odehrával až do posledního kola. Druhé kolo KP JMK družstev staršího žactva hostila Břeclav. Obě vyškovská družstva měla opravdu oč bojovat - chlapci obhajovali své skvostné vítězství z prvního kola v Hodoníně, děvčata v Hodoníně skončila druhá, což bylo umístění, které bylo milým překvapením. A jak to tedy dopadlo?

KP družstev starších žákyň, 2. kolo, Břeclav:

1. AK Hodonín - 131 bodů
2. Lokomotiva Břeclav - 130,5
3. Moravská Slavia Brno - 130
4. AHA Vyškov - 119,5
5. Jiskra Otrokovice - 85
6. JAC Brno- 72
7. AK Kyjov - 60
8. AC Čejkovice - 22
9. Univerzita Brno - 18

Takže na domácí půdě půjde děvčatům o postup, který se, bohužel, poslední roky nedařilo realizovat. Konkurence je silná a má eminentní zájem se prezentovat v září v Šumperku. Věříme, že síla vyškovského kolektivu kapitánky Lady Fialové, podpořená skvělými individualitami, je také schopna před domácím publikem odevzdat výkon, který si všichni přejeme. Družstvo s výraznými oporami z řad našich žáků. Nejvíce bodů pro družstvo získaly žákyně naší školy:  Lada Fialová 10 bodů, Lucie Londinová 2 body, Tereza Hríbiková 1 bod.

Krajský přebor Jihomoravského kraje družstev starších žáků, 2. kolo, Břeclav:

1. AHA Vyškov - 178 bodů
2. Moravská Slavia Brno - 146
3. Lokomotiva Břeclav - 112,5
4. Jiskra Otrokovice - 66,5
5. BYAC Brno - 109,5
6. AC Čejkovice - 57
7. AK Kyjov - 30
8. TJ Znojmo - 24,5
9. AK Hodonín - 9

Skvělý výsledek z Hodonína chlapci zopakovali v Břeclavi. Kolektiv, kde skvělé individuální výkony jednotlivců doplňují další atleti, kteří pilně přidávají další bodíky, které v součtu znamenají výsledek, který dává obrovskou naději na domácí půdu, předvést výkon, který bude znamenat nejen postup. Velká gratulace kolektivu kapitána Jirky Osolsobě k obhajobě vítězství ve skvělé konkurenci silných jihomoravských družstev. Družstvo s výraznými oporami z řad našich žáků. Nejvíce bodů pro družstvo získal: Jiří Osolsobě 31 bodů, David Horáček 13 bodů, Pavel Vláčil 10 bodů, Ondřej Přibyl 10 bodů, Ondřej Bittner 7 bodů, Štěpán Šmíd 7 bodů, Jozef Tutko 1 bod.

Může tedy být lepší pozvánka na "finále" soutěže v neděli 29. května na atletickém stadionu Za parkem ve Vyškově? Zveme tedy všechny příznivce atletiky, rodiče a rodinné příslušníky na tento atletický mítink. Těšíme se na viděnou.

Kompletní výsledky najdete na www.atletika.cz