06.05.2016 10:03 Přebor Jihomoravského kraje družstev staršího žactva v atletice 2016
V sobotu 30. 4. 2016 se uskutečnilo první kolo staršího žactva v atletice na horké půdě hodonínského stadionu. Povinná akce pro sportovní skupiny, kdy žáci mají povinnost vyzkoušet si atletické závody v praxi. Tento závod nám měl také napovědět, kdo má aktuální atletickou formu a kdo by měl ještě trošku na sobě zapracovat.

Jak v kategorii žáků, tak i v žákyních se zúčastnilo devět atletických oddílů. Rozmanité disciplíny a kolektivní duch nás neopouštěl v bojích o cenné body. Všichni co jste přišli a závodili, tak jste předvedli výbornou práci. Potěšili výkony v kladivu, disku, oštěpu, kouli a v bězích. Kapitán družstva Jirka Osolsobě nasbíral pro družstvo neuvěřitelných 31 bodů, když vyhrál vrh koulí a hod kladivem a ještě obsadil druhé místo v disku. Činil se i Ondřej Přibyl a Štěpán Šmíd, který obsadil druhé místo v běhu přes překážky. Oba závodníci získali 18 bodů. Talentovaný vrhač David Horáček obsadil druhé místo v hodu oštěpem, pak přidal v kladivu a v disku finálovou účast a bylo z toho 17 bodů. Pavel Vláčil získal 11 bodů a neuvěřitelně rychlá střela Zdeněk Cupák zvaný kombinéza nasbíral pro družstvo 9 bodů. Ondřej Bittner přidal 6 bodů, skokan do výšky Petr Dohnálek pak získal 5 bodů, Matěj Mikulík 3 body a Jozef Tutko po jednom bodu. Kluci suverénně vyhráli a zasloužená pochval putuje i k Danielu Šebelovi. Žákyně získaly výborné druhé místo. Musíme pochválit za bojovnost Terezu Hríbikovou a Veroniku Vlčkovou. Druhé kolo je 15. 5. 2016 v Břeclavi, tak věřím a doufám, že body a forma porostou. Kompletní výsledky najdete na www.atletika.cz (výsledky) + fotky na rajčeti.
Všem zúčastněným gratulujeme za vzornou reprezentaci školy!!!

Tabulka Přeboru JMK po prvním kole v Hodoníně:
1. Atletický klub Hodonín z. s. - 139 bodů
2. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 127
3. TJ Lokomotiva Břeclav - 123
4. AC Moravská Slavia Brno - 105,5
5. TJ Jiskra Otrokovice - 75
6. Atletický klub Kyjov - 63
7. JAC Brno - 60
8. VSK Univerzita Brno - 32
9. AC Čejkovice - 30,5
Stav Přeboru JMK družstev starších žáků:
1. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 236 bodů