22.03.2016 11:01 Dne 16. března 2016 se čtyři žákyně II. stupně zúčastnily okresního kola recitační soutěže.
Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Do III. kategorie patřili žáci 6. a 7. tříd a reprezentovaly nás Kristýnka Skřejpková z 6.A. a Natálka Jakubcová z 7.A. Ve IV. kategorii soutěžily Karolína Anna Měřínská z 8.B. a Sabina Kohoutková z 9.B.

Všechna vystoupení byla zajímavá a poutavá. U některých recitátorů se sice projevila tréma, ale není se čemu divit. Je nesnadné předstoupit před publikum a před upřenými zraky porotců a dalších soutěžících přednést text a nezapomenout ani slovo.
Vystoupení hodnotily dvě tříčlenné poroty. Jelikož jsem měla možnost být jedním z těchto porotců, mohu skutečně potvrdit, že rozhodování nebylo vůbec snadné. Hodnotila se výslovnost a artikulace, ale také práce s hlasem i kontakt s publikem.

Svůj talent ukázala Karolína Anna Měřínská, která se právem umístila na prvním místě a čeká ji krajské kolo, ve kterém ji všichni budeme držet palce. Avšak gratulace patří všem, kteří se zúčastnili a přípravě na soutěž věnovali skutečně velké úsilí a píli.
        Mgr. Tereza Bařinová