21.03.2016 13:24 KRAJSKÁ KOLA V BASKETBALE 2016
Dne 17. 3. 2016 se uskutečnilo v Kyjově krajské kolo v basketbalu starších žáků (8. a 9. tříd). Naše družstvo prošlo hladce okresním kolem a po právu se dostalo do kola krajského. Po příjezdu do Kyjova jsme malinko znervózněli, protože jsme byli rozlosováni do těžší skupiny a hned první zápas s domácími obhájci prvenství z minulého roku.

Naší kluci se snažili a bojovali jako lvi, ale domácímu celku z Kyjova jsme podlehli. Následoval další zápas se ZŠ Němčice, kde jsme se velice trápili, ale nakonec jsme těsně zvítězili. Následoval poslední zápas pravdy ve skupině, jestli pojedeme domů, nebo budeme hrát o třetí místo. Hra se přelévala a skoré narůstalo na obou stranách. Velice vyrovnané a krásné utkání se šťastným koncem pro nás. Kluci opět zvítězili. Teď už nás čekalo utkání o třetí, anebo čtvrté místo s mužstvem z druhé skupiny. Nastoupili jsme proti ZŠ Źidlochovice. Dlouho jsme nemohli najít recept na jejich hru. Velice opatrná a taktická hra s nervózním průběhem. Naši kluci vše zvládli a po dobrém kolektivním výkonu, zaslouženě zvítězili. Překrásné a kvalitní třetí místo je jeden z nejlepších výsledků historie školy. Kluci děkují za překrásný zážitek. Složení družstva: J. Osolsobě (tř. 9. B), D. Navrátil (9. B), M. Pouč (tř. 9. B), K. Pacejka (tř. 9. B), P. Jelínek (tř. 9. B), D. Gregor (tř. 9. B), A. Melko (tř. 9. A), R. Zabloudil, J. Tutko (8.B).

O podobný výsledek se pokusila i naše děvčata následující den tj. 18.3.2016 v Brně. Konkurence závodních basketbalových týmů byla obrovská. Přesto jsme do utkání nastupovali s odhodláním a snahou zvítězit. Děvčata podala maximální výkon, bohužel to na perfektně sehrané týmy nestačilo a po třech porážkách jsme skončili na 7. místě. Za předvedenou hru a snahu, děvčatům děkuji a již postup do krajské soutěže je obrovský úspěch. Na turnaji nás reprezentovala E. Zahradníčková, A. Matalová, M. Hubáčková (všechny 9.B), K. Nohelová, L. Fialová (9.A), K. Štofková 8.A a M. Gregušová 7.A. Gratulace za výbornou reprezentaci školy!!!