19.02.2016 07:28 Vítězná okresní kola v basketbalu starších žáků a žákyň 2016
Dne 16. 2. se uskutečnilo na ZŠ Tyršova okresní kolo v basketbalu v kategorii starších žáků 8. a 9. tříd. Naše družstva byla pečlivě složena z těch nejlepších hráčů.

Hoši šli do všech zápasů odhodlaně a s pečlivou taktikou vyhrát nad všemi soupeři. Vylosovali jsme si skupinu, kde byly základní školy Drnovice a Rousínov. Obě školy jsme porazili s náskokem více jak dvaceti body. První místo a postup do kraje jsme museli potvrdit výhrou nad ZŠ Tyršova. Trošku nervozity na začátku, ale pak se stroj rozjel na plné obrátky a nedali jsme hráčům ze ZŠ Tyršova šanci. Vyhráli jsme rozdílem třiceti bodů. Naše kluky chválím za předvedenou hru a ukázkové chování.

Složení družstva: J. Osolsobě, D. Navrátil, M. Pouč, P. Jelínek (všichni ze tř. 9. B), R. Zabloudil, A. Melko (oba ze tř. 9. A) a J. Tutko (tř. 8. B). Doufáme, že sám bude i nadále dařit v krajském kole 17. března.

Následující den, 18.2.2016 se konalo opět na ZŠ Tyršova okresní kolo v basketbalu v kategorii starších žákyň. Naše děvčata přehrála všechny soupeře rozdílem třídy (všechny zápasy skončily minimálně 30 bodovým rozdílem) a nenechala nikoho na pochybách kdo je stejně jako loni na okrese nejlepší v košíkové. Děvčata chválím nejen za předvedený výkon, ale i fair play hru a vzorné chování.

Složení družstva: E. Zahradníčková, M. Hubáčková, A. Matalová (všichni 9.B), L. Fialová, K. Nohelová (obě 9.A), K. Štofková 8.A a M. Gregušová 7.A. Přejeme hodně úspěchů v krajském kole, které se koná 16.3.2016 v Brně. Gratulujeme za vynikající reprezentaci školy!!!